به سایت گروه اینترنتی سها خوش آمدید

با عضویت در گروه سها مطالب شاد و سرگرم کننده، عکس های جالب و دیدنی، مطالب خواندنی و علمی را از طریق ایمیل دریافت کنید. برای عضویت اینجا>>> عضویت در گروه سها در یاهو را کلیک کنید. اگر با روش عضویت آشنا نیستید توضیحات ستون سمت راست این صفحه را مطالعه نمایید
بعضی از مطالب ارسالی از طریق ایمیل به صورت تصادفی در سایت درج می شود. همچنین بعضی از مطالب درج شده در سایت از طریق ایمیل ارسال نگردیده است.

تغییر مصرف از چای معمولی به چای سبز

جايگزين كردن چاي سبز به جاي چاي سياه بهتر است و مي‌تواند از بروز بيماري‌هاي سرطان‌زا جلوگيري كند.
محمد علي يوسفي در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا با اظهار خرسندي از افتتاح اولين واحد توليدكننده انواع فرآورده‌هاي ضد سرطان در خاورميانه با بهره‌گيري از آخرين تكنولوژي روز دنيا و مطابقه با استانداردهاي بين‌المللي، اظهار داشت: چنين موفقيتي در عصر دانش بنيان و توليد علم و بنا به فرموده مقام معظم رهبري، عصر پيشرفت و عدالت مايه فخر و مباهات ملي است ولي اين در حالي است كه در سال گذشته، 72 هزار و 800 مورد سرطان در كشورشناسايي و ثبت شده و 400 هزار بيمار مبتلا به سرطان در كشور زندگي مي‌كنند و ساليانه شاهد افزايش 4،5 درصدي سرطان كشور هستيم و فروش داروهاي ضد سرطان در كشور به 160 ميليون دلار رسيده است.
وي خاطر نشان كرد: چيني‌ها و ژاپني‌ها براي عدم ابتلا به بيماري سرطان 85 درصد مصرف چاي روزانه خود را به چاي سبز اختصاص داده‌اند و دولت‌ها نيز براي حفظ سلامت جامعه و ترويج چاي سبز تبليغات وسيعي را هزينه مي‌كنند.
يوسفي به خواص چاي سبز اشاره و اذعان داشت: بر اساس نظر متخصصين علوم تغذيه كشور،‌ آنتي‌اكسيدان موجود در چاي سبز 120 برابر بيشتر از ويتامين c و 25 برابر بيشتر از ويتامين E در حفاظت از سلول‌ها و DNA و ممانعت از تخريب شدن آنها موثر بوده و در نتيجه انسان را از مبتلا شدن به انواع سرطان‌ها و حتي بيماري‌هاي قبلي و ساير بيماري‌ها مصون نگه مي‌دارد.
مدير كل استاندارد و تحقيقات صنعتي گيلان در پايان حمايت از كارخانه‌هاي توليد و فرآوري چاي سبز موجود در اين استان را سروري خواند و تاكيد كرد: بايد تا زماني‌كه چاي سبز به سرنوشت چاي سياه دچار نشده از اعطاي هر نوع تسهيلاتي به توليدكنندگان اين نوع چاي بدون در نظر گرفتن معيارهاي استانداردهاي ملي به شدت خودداري بشود.

اگر مایل به دریافت مطالب خواندنی و عکسهای جالب از طریق ایمیل هستید با کلیک بر روی تصویر زیر در گروه سها در سایت یاهو عضو شوید: