به سایت گروه اینترنتی سها خوش آمدید

با عضویت در گروه سها مطالب شاد و سرگرم کننده، عکس های جالب و دیدنی، مطالب خواندنی و علمی را از طریق ایمیل دریافت کنید. برای عضویت اینجا>>> عضویت در گروه سها در یاهو را کلیک کنید. اگر با روش عضویت آشنا نیستید توضیحات ستون سمت راست این صفحه را مطالعه نمایید
بعضی از مطالب ارسالی از طریق ایمیل به صورت تصادفی در سایت درج می شود. همچنین بعضی از مطالب درج شده در سایت از طریق ایمیل ارسال نگردیده است.

هگرها چگونه بوجود آمدند و مطالب جالب در باره هکرهاهکرها امروزه به عنوان بزرگترين مجرمان انفورماتيکي شناخته مي شوند که با سرقت و سوء استفاده از اطلاعات شخصي کاربران شبکه اهداف ضد انساني و شومي را دنبال مي کنند.
هکرها چگونه شکل گرفته اند و کاربران شبکه تا چه حد درباره گذشته آنها اطلاعات دارند. 10 نکته جالب درباره هکرها:

1- هکر در اصل به معني "کسي است که با يک چکش مبلمان مي سازد". شايد به دليل ماهيت سخت اين عمل است که امروزه اين واژه براي افرادي به کار مي رود که از ارائه راه حل هاي غيرمعمول و ايجاد موانع فني لذت مي برند.

2- هک کردن رايانه در اواخر سال 1950 متولد شد. در آن زمان گروهي از اعضاي موسسه تکنولوژي ماساچوست (ام. آي. تي) با دستکاري يک سوئيچينگ الکتريکي در پردازنده مرکزي رايانه IBM 704 ايجاد اختلال کردند.

3- در سال 1970 دوست نابيناي هکري به نام "جان دراپر" به وي اطلاع داد که يک اسباب بازي سوت دار که در جعبه غلات Capn Crunch بسته بندي مي شود مي تواند صدايي با بسامد 2 هزار و 600 هرتز توليد کند. شرکت AT&T براي خطوط تلفني دور برد خود از چنين بسامدي استفاده مي کرد. به اين ترتيب اين هکر توانست يک خط تلفني اين شرکت را قطع کرده و با اين سوت اسباب بازي بسامد دو هزار 600 هرتز را توليد کند. به طوري که اپراتور تلفن متوجه قطع بودن خط نشد.

4- قبل از اينکه استيو ووزنياک و استيو جابزف بنيانگذاران اپل ثروتمند شوند، نسخه هاي الکترونيک سوت دراپر را توليد مي کردند و مي فروختند. اين نسخه هاي الکترونيک سوت دراپر، جعبه آبي نام داشت.

5- استيو ووزنياک با استفاده از يک جعبه آبي به محل سکونت پاپ در واتيکان زنگ زد و خود را هنري کيسنجر مشاور امنيت ملي در دوره رياست جمهوري نيکسون معرفي کرد.

6- هک کردن در سال 1983 و با فيلم "جنگ بازيها" وارد هاليوود شد.

7- در همان سال شش نوجوان اهل ميلواکي لابراتوار ملي لس آلاموس در تکزاس را هک کردند. در اين لابراتوار سلاحهاي هسته اي ساخته مي شد.

8- در سال 1998 رابرت تي. موريس با هدف ارزيابي امنيت اينترنت يک کرم ايجاد کرد.

9- گري مک کينون يک هکر است که بين سالهاي 2000 و 2001 وارد 97 سرور نيروي هوايي آمريکا، ناسا و پنتاگون شد و خسارتي بالغ بر 700 هزار دلار به دولت آمريکا وارد کرد و موجب از کار انداختن دو هزار رايانه به مدت 24 ساعت شد. اين هکر که مبتلا به سندروم آسپرگر شکلي از بيماري اوتيسم است با هدف کشف نشانه هايي از موجودات فضايي بيگانه و بشقاب پرنده ها اين حملات را انجام داد.

10- راجر انجل از دانشگاه آريزونا پيشنهاد داد که يک صفحه خورشيدي غول پيکر در فضا ساخته شود که بتواند آب و هواي زمين را هک کند.